شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

تزئینات راه پله با جذاب ترین ایده ها (قسمت چهارم)

ایده های بسیار جذاب و متنوعی برای تزئینات راه پله وجود دارد. که با توجه به سبک طراحی و دکوراسیون می توان از آن ها استفاده نمود. در بسیاری از مواقع ممکن است افراد قادر به هزینه های سنگین جهت تزئینات راه پله ها نباشند. بنابراین ایده های کم هزینه تری نیز وجود دارند که، از جذابیت کافی نیز برخوردار می باشند. در ادامه شما را با دو مورد از این ایده های تزیین پله با وسایل ساده، آشنا خواهیم نمود.

تزیین راه پله با وسایل ساده
تزئینات راه پله با وسایل کم هزینه

تزیین پله با وسایل ساده و کم هزینه

طراحی ارتفاع پله ها یکی از ایده های کم هزینه و ساده برای تزیین راه پله ها است. که با وجود تنوع بالا در طرح ها، می توانید در تمامی سبک های معماری و دکوراسیون از این ایده استفاده نمایید. به تصاویر بالا نگاه کنید. در این تصویر 5 نوع از این طراحی را مشاهده می نمایید. که هیچ کدام شبیه به یکدیگر نیستند. اگر فضای راه پله شما به قدری کوچک باشد که، اجازه استفاده از المان های دیگر را جهت تزئینات راه پله، به شما ندهد. این طراحی می تواند ایده مناسبی برای شما باشد. از طرفی نیاز نیست برای این طراحی از رنگ های متنوع استفاده نمایید. بسیاری از افراد از ترکیب سفید و مشکی برای طرح ها استفاده می کنند. بنابراین در انتخاب طرح و رنگ کاملا مختار می باشید.

به طور کلی اگر فضای کافی برای تزیین راه پله ندارید. مانند زمانی که دو طرف راه پله به واسطه دیوار پوشیده شده است. یا اینکه قادر به هزینه بسیار بالا جهت تزیین راه پله ها نمی باشید، این ایده می تواند مناسب ترین انتخاب برای شما محسوب شود. از طرفی این طراحی را می توانید در دکوراسیون های داخلی، راه پله های کتابخانه، ورودی خانه ها و … به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

تزیین راه پله با وسایل ساده
تزیین راه پله با فرش

تزئین راه پله با فرش

به تصویر بالا نگاه کنید. چه چیزی را در این تصویر تحت عنوان تزئینات راه پله می بینید؟ قطعا وجود فرش روی کف پله ها، شکوه و جلال دکوراسیون را افزایش داده است. با دیدن این تزیین به یاد افراد فاخر و باشکوهی خواهید افتاد که، با عظمت خاصی از پله ها پایین خواهند آمد. بنابراین استفاده از موکت و فرش روی پله ها می تواند یکی از ایده های جذاب در طراحی خانه های سلطنتی و کلاسیک محسوب شود. همچنین با تنوع در رنگ و طرح کفپوش ها می توانید این ایده را در خانه های مدرن نیز استفاده نمایید. این روش روشن نمودن مسیر می تواند جلوه خاص و منحصر به فردی به راه پله ها در سبک های مختلف به خصوص سبک کلاسیک ببخشد. از آنجایی که تجملات و تزئینات در خانه های سلطنتی و کلاسیک بسیار حائز اهمیت می باشد. می توانید این فرش یا موکت ها را در کنار چراغ های دیواری و گچبری های تزیینی روی دیوار مورد هماهنگ نمایید.

همانطور که گفته شد از این ایده می توانید در دیگر سبک های معماری نیز استفاده نمایید. اما بهترین و مناسب ترین سبک برای اجرای این ایده، سبک های کلاسیک و سلطنتی می باشند.

سایر بخش ها

در صورت تمایل این مقاله را دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print