شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

انواع پله چوبی

امروزه معماران به اهمیت پله ها در طراحی داخلی و جذابیت دکوراسیون های داخلی پی برده اند. به همین دلیل است که ایده های بسیار متعددی در رابطه با پله ها طراحی شدند. یکی از جذاب ترین و محبوب ترین آن ها پله چوبی است. استفاده از پله های چوبی علاوه بر داشتن ظاهر زیبا مزایای دیگری هم دارد که برای آشنایی با آنها می توانید این مقاله را مطالعه کنید. پله های چوبی را می توان با توجه به ظاهر و متریال های ترکیبی با آن به انواع مختلفی دسته بندی نمود. به همین منظور در ادامه شما را با انواع پله چوبی بیشتر آشنا می کنیم.

پله چوبی

آشنایی با انواع پله چوبی

پله چوبی را می توان در سبک های مختلف معماری مورد استفاده قرار داد. کافی است طراحی آن را متفاوت اجرا نمود. این پله ها با توجه به نحوه طراحی و متریال هایی که به صورت ترکیبی با چوب مورد استفاده قرار می گیرند. به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. به صورت مثال استفاده از پله ی چوبی ساخته شده با چوب طبیعی که روی آن طرح های ظریف رسم شده اند؛ می تواند یکی از ایده های بسیار جذاب جهت طراحی خانه های کلاسیک باشد.

از طرفی طراحی این پله ها با ترکیب چوب و فلز می تواند جذابیت بسیار زیادی در خانه های مدرن ایجاد نماید. برای این کار کافی است پله هایی با کف چوبی و نرده های فلزی طراحی شود. همچنین ترکیب چوب و شیشه نیز می تواند همخوانی بسیار زیادی با سبک های مدرن ایجاد نماید.در سبک سنتی نیز می توان از نوع چوبی در کنار نرده هایی از جنس همان چوب استفاده نمود. به همین دلیل انواع این پله را می توان با توجه به سبکی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، به انواع مختلفی دسته بندی نمود. چوب جزو متریال هایی است که به راحتی با دیگر متریال ها مانند فلز و شیشه هماهنگی پیدا می کند. به همین دلیل است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. 

همچنین می توانیم پله ها را از نظر طراحی نیز طبقه بندی کنیم برای آشنایی بیشتر با آن، مقاله های زیر را مطالعه کنید:

آشنایی با انواع پله چوبی از نظر طراحی آن ها (قسمت اول)

آشنایی با انواع پله چوبی از نظر طراحی آن ها (قسمت دوم)