شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

طراحی پله گرد مزایا و معایب آن(قسمت دوم)

طراحی پله گرد دوبلکس به گونه ای است که می تواند با استفاده از ساده ترین متریال ها نیز، بی نظیرترین تصاویر را به نمایش بگذارد. به همین دلیل است که استفاده از این طراحی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. طراحی پله گرد دوبلکس می تواند در انواع مختلفی اجرا شود. که هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با طراحی پله گرد، مزایا و معایب آن ها، بیشتر آشنا کنیم.

طراحی پله گرد

مزایا و معایب انواع طراحی پله گرد

  • راه پله دو محور باکس: این پله ها به دلیل فضای زیادی که اشغال می کنند، در فضاهای مجلل مورد استفاده قرار می گیرند و در فضاهای محدود قابل اجرا نیستند.
  • پله های دو محور ورق: طراحی این پله ها اقتصادی هستند، به همین دلیل در فضاهای مسکونی از این پله ها بیشتر استفاده می شود.
  • پله گرد زیر محور: در طراحی این پله ها محدودیتی وجود ندارد. به همین دلیل در تمامی اماکن مانند فضاهای مسکونی و اماکن تجاری قابل اجرا می باشند.
  • پله گرد تک محور کنسولی: این پله ها از شعاع کمی برخوردار هستند. به همین دلیل عرض کف پله ها در طراحی این پله ها بسیار کم است. بنابراین ممکن است بالا و پایین رفتن از این پله ها کمی ترسناک به نظر برسد. اما در فضاهای کوچک می تواند انتخاب مناسبی باشد.
  • پله گرد محور مرکزی برش خورده: این پله ها به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند، معمولا در مراکز اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.
  • پله های مارپیچ: این پله ها محوری ساده دارند. به همین دلیل معمولا در طراحی پله فرار از آن ها استفاده می شود. معمولا شعاع کم این پله ها، موجب می شود که برای فضاهای مجلل مورد استفاده قرار نگیرد.
  • پله گرد تیرآهنی: این پله ها معمولا کاربردی هستند، به همین دلیل در طراحی پله گرد تیرآهنی به زیبایی توجهی نمی شود.

سایر بخش ها

در صورت تمایل این مقاله را دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print