شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

طراحی پله گرد مزایا و معایب آن (قسمت اول)

در خانه های دوبلکس یکی از زیباترین و بهترین انتخاب برای طراحی پله ها، استفاده از پله های مارپیچ و گرد می باشد. طراحی پله گرد می تواند شکوه و زیبایی بسیار زیادی در فضای خانه ایجاد نماید. به همین دلیل است که از زمان های بسیار دور در معماری خانه ها مورد توجه قرار گرفته است. به خصوص در خانه های مجلل که نشان دادن شکوه و عظمت خانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. در ادامه قصد داریم شما را با مزایا و معایب استفاده از پله گرد، بیشتر آشنا کنیم.

طراحی پله گرد
مزایا و معایب استفاده از پله گرد

مزایا و معایب طراحی پله گرد

  • یکی از بهترین و بزرگ ترین مزایای طراحی پله گرد، فضای کمی است که این پله ها اشغال می نمایند. البته می توان با توجه به میزان فضایی که برای طراحی پله ها در اختیار طراحان است، وسعت آن ها را افزایش داد. اما به طور کلی طراحی این پله به گونه ای است که، می توان در فضای محدودی آن را اجرایی نمود.
  • اما با توجه به سطح مقطع کمی که پله های گرد دارند، برای بزرگ کردن کف پله ها نیاز است تا شعاع پله ها را بزرگ تر کرد. معمولا طراحی پله گرد با شعاع کم و در فضای محدود، موجب می شود تا کف پله های اجرا شده از عرض بسیار کمی برخوردار باشند. همین موضوع موجب می شود تا بالا و پایین رفتن روی این پله ها، کمی ترسناک به نظر برسد. همچنین در صورتی که فرد برای تردد عجله داشته باشد، احتمال افتادن او وجود دارد. البته این موضوع را فراموش نکنید، در صورتی که فضای در نظر گرفته شده برای پله های گرد بیشتر باشد، به صورت خود به خودی رفع خواهد شد. زیرا هر چه شعاع دایره پلان پله گرد بزرگ تر باشد، قطعا کف پله ها نیز با عرض بیشتری اجرا می شوند.

سایر بخش ها

در صورت تمایل این مقاله را دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print