شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

ایده های جذاب جهت طراحی انواع پله های دوبلکس (قسمت سوم)

انواع پله های دوبلکس را می توان با توجه به متریال، بافت، رنگ، طرح و نحوه اتصال کف پله ها به یکدیگر معرفی نمود. امروزه با توجه به گستردگی توانایی در طراحی و اجرایی نمودن طرح ها، به راحتی می توان هر طرح را در رابطه با پله های دوبلکس اجرایی نمود. به همین دلیل است که ایده های بسیار جذابی جهت طراحی انواع پله های دوبلکس وجود دارد. که در ادامه به معرفی برخی از این ایده ها خواهیم پرداخت.

انواع پله دوبلکس
ایده جذاب جهت طراحی پله های دوبلکس

ایده های طراحی انواع پله های دوبلکس

برای آشنایی با ایده های طراحی انواع پله های دوبلکس به تصویر بالا دقت کنید. تصویر سمت چپ، پله دوبلکسی است که با استفاده از چوب طراحی شده است. از این طراحی معمولا در سبک های کلاسیک استفاده می شود. در این طرح از فرم منحنی ایده گرفته شده است. از طرفی کف پله و نرده ها از یک جنس ساخته شده است. معمولا از این سبک پله دوبلکس در ویلاها و یا خانه هایی با متراژ بالا استفاده می شود. زیرا فضای بیشتری را نسبت به دیگر پله ها اشغال می نماید.

تصویر وسط نمونه کاملی از پله های دوبلکس در سبک مدرن می باشد. در این ایده کف پله ها با اتصالات مخفی به یکدیگر متصل شده اند. از طرفی هیچگونه نرده ای برای پله ها طراحی نشده است. کف پله ها در این تصویر با استفاده از فلز طراحی شده است. از طرفی برای فضای زیر پله جهت نورپردازی فضا استفاده شده است. استفاده نمودن از این سبک پله دوبلکس، نیاز به فضای زیادی ندارد و در کم ترین فضای استاندارد می توان از آن استفاده نمود.

به تصویر سمت راست نگاه کنید. این سبک طراحی از دیگر انواع پله های دوبلکس می باشد. که در سبک های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. اما توجه داشته باشید که استفاده از این مدل معمولا برای خانه ها و ویلاهای بسیار بزرگ توصیه می شود. زیرا پله ها فضای بسیار زیادی را اشغال می نمایند.