شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

ایده های جذاب جهت طراحی انواع پله های دوبلکس (قسمت اول)

طراحی پله های دوبلکس، می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی طراحی و دکوراسیون داخلی داشته باشد. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان با استفاده از متریال های مختلف، علاوه بر زیبایی پله ها، مقاومت آن ها را نیز تامین نمود. همچنین سبک های مختلف معماری و سلیقه های متفاوت،موجب شده تا طراحی های گوناگونی جهت طراحی پله های دوبلکس، ارائه شوند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با ایده های جذاب جهت طراحی انواع پله های دوبلکس، بیشتر آشنا کنیم.

انواع پله های دوبلکس
ایده های جذاب جهت طراحی پله های دوبلکس

طراحی پله های دوبلکس در سبک مدرن

یکی از انواع پله ها در طراحی های مدرن استفاده نمودن از متریال فلز و چوب در طراحی پله ها است. استفاده نمودن از کف پله های فلزی لذت بخش نیست. اما به دلیل جذابیت خاصی که به فضا می دهد، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل می توان کف پله ها را از جنس چوب طراحی نمود. سپس با استفاده از متریال فلز اطراف آن باکس هایی را ایجاد نمود که به عنوان نرده و محافظ نیز بتوان از آن ها استفاده نمود. معمولا این طراحی زمانی استفاده می شود که دو طرف پله ها فضای باز باشد.

در صورتی که یک سمت پله ها دیوار قرار گرفته باشد. می توان همین ترکیب را به گونه ای دیگر استفاده نمود. کف پله های چوبی به همراه مکعب های فلزی در قسمتی که نرده قرار می گیرد، نیز ایده ای جذاب و مدرن است. مکعب ها به گونه ای طراحی می شوند. که از کف تا سقف ادامه پیدا خواهند نمود. همچنین ایجاد حفره های کوچک درون این مکعب ها می تواند محل مناسبی برای قرارگیری المان های دکوراتیو، نگهداری از گیاهان طبیعی و یا محل نگهداری کتاب باشد. همچنین برای کف پله ها می توان از متریال فلز نیز استفاده نمود.