شماره تماس: 09166228323 - 09165265638

فضای مورد نیاز جهت اجرای پله اسپیرال

امروزه به راحتی می توان پله های اسپیرال را یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین راه پله های طراحی شده، شناخت. اما نکته قابل توجه در رابطه با انواع راه پله اسپیرال، شعاع داخلی انواع این راه پله ها است. به طور کلی طراحی این پله ها به گونه ای است که در هر فضا و با هر محدودیتی در اجرا.می توان از آن ها استفاده نمود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با فضای حداقلی مورد نیاز جهت اجرای پله اسپیرال، بیشتر آشنا کنیم.

فضای مورد نیاز جهت اجرای پله اسپیرال
فضای مورد نیاز جهت اجرای پله اسپیرال

حداقل فضای مورد نیاز جهت اجرای انواع پله اسپیرال

معمولا در طراحی این راه پله ها، در صورتی که محدودیت فضا وجود نداشته باشد.می توان ابعاد راه پله ها را به دلخواه انتخاب نمود. اما حداقل فضایی که برای طراحی انواع پله اسپیرال در نظر گرفته می شود. باید به گونه ای باشد که هنگام بالا و پایین رفتن از راه پله ها، احساس خطر ایجاد نشود. به همین دلیل شعاع پله ها باید به اندازه ای باشد که، به راحتی بتوان از پله ها بالا و پایین رفت. به همین دلیل هر چه میزان شعاع راه پله ها بیشتر باشد، طبیعتا رفت و آمد از پله ها راحت تر خواهد بود.

در صورتی که شعاع راه پله ها کمتر از حد استاندارد باشد. به معنای کوچک تر شدن کف پله ها و باریک تر شدن راه پله ها است. بنابراین رفت و آمد روی این پله ها به شدت خطرناک بوده و احتمال سقوط فرد از روی پله ها وجود دارد.به همین دلیل نمی توان شعاع داخلی راه پله ها را با توجه به انواع آن ها. از اندازه حداقلی آن کمتر در نظر گرفت. به همین دلیل در صورت استفاده نمودن از این راه پله ها.ایمنی و راحتی پله ها در اولویت طراحی و اجرا قرار دارد.

سایر بخش ها

در صورت تمایل این مقاله را دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print